o mně.

Narodil jsem se v Praze. Přestože v ní už netrávím tolik času, jako dřív, dodnes ji považuji za svůj domov.

Vystudoval jsem obor sociální pedagogika na HTF UK a několik let pracoval jako sociální pracovník s rizikovou mládeží v klubu Beztíže na pražském Žižkově. Posléze jsem celkem 3 roky působil na odboru sociálních služeb a sociální práce Ministerstva práce a sociálních věcí, nejprve jako odborný asistent, později jako odborný referent pro několik klíčových aktivit projektu OP LZZ Podpora procesů v sociálních službách.

Od března 2014 do března 2015 jsem pracoval jako dobrovolník OSN na rozvoji lidských práv v Moldavsku pod vedením UN Human Rights Adviser, OHCHR.

Poté jsem se opět vrátil do přímé práce a to jako vedoucí sociální služby – NZDM v organizaci Romodrom, kde jsem setrval do konce roku 2015.  Nedlouho na to jsem začal pomáhat se spuštěním systému sociálního bydlení v Praze. Nejprve jako poradce Tatiany Konrádové (Zelení), toho času radní MČ Praha 5 pro bytovou politiku a privatizaci, sociální bydlení a občanskou společnost a později pro Matěje Stropnického (Zelení), radního MHMP. Ke konci léta 2016 jsem nastoupil jako ministerský rada na oddělení sociálního bydlení a sociálního začleňovní na Ministerstvu práce a sociálních věcí, odkud jsem s koncem dubna 2017 přešel na Fond dalšího vzdělávání. V mé kompetenci je digitální začleňování v rámci projektu DigiStrategie 2020.

Vedle toho jsem úspěšně dokončil magisterské studium politologie – latinskoamerická studia na FF UHK. V rámci tohoto studia jsem měl možnost semestrálního studia v argentiském Chacu na Universidad Nacional del Nordeste, kvůli kterému tento blog de facto vznikl.

yerba

Latinská Amerika je mojí srdeční záležitostí. V českých potažmo evropských podmínkách si jí připomínám alespoň muzikou. Jsem velkým fandou součané alternativní latinskoamerické elektronické scény, která si postupně získává popularitu napříč celým glóbem.

Jsem od roku 2002 členem Strany zelených, kde jsem působil mimo jiné v Republikové radě nebo jako vedoucí Odborné sekce pro lidská práva. Dnes jen jako člen základní organizace v Praze 3, člen odborné sekce pro lidská práva a odborné sekce pro zahraničí, kde se věnuji hlavně lidskoprávnímu přístupu a Latinské Americe.

V květnu 2016 jsem byl zvolen Radou EGP v Utrechtu za člena Global Greens Coordination.

Vedle politiky je mi blízký občanský aktivismus jako forma prosazování občanského zájmu zespodu. V českých podmínkách zejména takový, který reaguje na environmentální a sociální problémy naší společnosti.

Několik let jsem předsedal občanskému sdružení Mladí zelení, angažoval se v Iniciative za sociální fóra, spoluzaložil iniciativu Nenávist není řešení a podpořil nebo se zapojil do dalších (menších) občanských iniciativ. Od července 2014 do června 2015 jsem byl zvolen do předsednictva Federace evropských mladých zelených, kde jsem se věnoval zejména inkluzi a krajní pravici a pravicovému populismu.

V lednu 2017 jsem započal spolupráci s mezinárodní watch-dogovou organizací Western Sahara Resource Watch, která je zaměřena zejména na monitoring hospodářské činnosti Maroka na okupovaném území Západní Sahary. V dubnu téhož roku jsem byl zvolen do předsednictva organizace.

Rád cestuji po světě, rád objevuji kulturní pestrost a přírodní rozmanitost. Mám rád společnost, svobodné mejdany a fenomén kultury DIY. Jsou mi sympatičtí všichni, kteří jsou ochotni hledat a objevovat nové alternativy. Zejména ty, které napomáhají osvobozovat život.

Konformismus, přílišný důraz na realismus a racionalitu vnímám jako jedny z hlavních příčin krize imaginace, které jsme aktuálně svědky napříč celou naší společností.

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.