Protože Argentina se nachází v Latinské Americe a já v současnosti dokončuji magisterské studium politologie – latinskoamerická studia na FF UHK. Protože moje diplomová práce se bude věnovat Argentině (a Uruguayi) a taky proto, že mě tato země láká již delší dobu. Protože se mi líbí argentinská španělština a samozřejmě proto, že jsem od své fakulty získal studijní stipendium, bez kterého by se asi nic z toho, co zde píšu, nestalo.

000023

Budu zde do konce února 2013, převážně v městě, které se jmenuje Resistencia, což je hlavní město provincie Chaco. Název Resistencia proto, protože zde byl v 18. století veden odpor vůči nájezdům původních obyvatel. Město se nakonec ubránilo a stojí tak dodnes.

Během svého studia na zdejší univerzitě Universidad Nacional del Nordeste se zde hodlám věnovat současným dějinám Argentiny, diktatuře, která tížila zemi v letech 1976 – 82, argentinským guerillovým hnutím, které proti vojenské juntě bojovaly všemi prostředky a fenoménu Perónismu, který má stále v Argentině silný náboj.

Psát ale budu především o zdejším běžném životě, o zajímavostech, které zde prožiju a prostě o všem, co mi bude připadat v kontextu blogu alespoň trochu zajímavé.

Reklamy